Centrum stomatologiczne

Niewielki gabinet dentystyczny a centrum stomatologiczne

Regularne przeglądy dentystyczne oraz odpowiednia higiena jamy ustnej są gwarancją, że stan naszego uzębienia nie ulegnie znacznemu pogorszeniu, albo pogorszenie to zostanie zauważone dostatecznie wcześnie i obejdzie się bez uciążliwego borowania. Przegląd dentystyczny to jedna z podstawowych usług, jaką świadczy zarówno niewielki gabinet dentystyczny, jak i duże centrum stomatologiczne.

Mały gabinet dentystyczny – wady i zalety

Małe gabinety to zarówno placówki publiczne, jak i prywatne. Naprawdę mały gabinet to taki, który prowadzi jeden stomatolog. Sam zajmuje się wszystkim, począwszy od rejestracji pacjentów, poprzez leczenie, aż po sprzątanie pomieszczeń (gabinet, poczekalnia, niekiedy też toaleta) na koniec dnia pracy.

Centrum stomatologiczne BielskoNiewielkie gabinety dentystyczne mają swoje wady i zalety. Wadą jest z pewnością to, że dentysta nie może skupić się wyłącznie na leczeniu pacjentów, bowiem wszystkim musi zająć się sam. W większych placówkach stomatolodzy mogą liczyć na pomoc ze strony personelu. Ktoś inny zajmuje się rejestracją, ktoś notuje spostrzeżenia lekarza, który przeprowadza przegląd dentystyczny, wreszcie ktoś inny przygotowuje materiały, którymi stomatolog wypełni dziurę w zębie.

Mały gabinet dentystyczny nie zatrudnia takich specjalistów, jak duże centrum stomatologiczne. Rzadko się zdarza, by w takim gabinecie możliwe było wykonanie zdjęcia RTG, przygotowanie mostu protetycznego czy przeprowadzenie leczenia ortodontycznego. Z takimi sprawami stomatolog musi zwrócić się na zewnątrz, co stanowi pewne utrudnienie dla pacjenta.

Niewielkie gabinety mają jednak sporo zalet. Zwykle panująca w nich atmosfera jest bardzo przyjemna, nie ma nadmiernego pośpiechu, a lekarz doskonale zna swoich pacjentów. Termin oczekiwania na wizytę także nie jest długi. Kolejną zaletą jest to, że stomatolog, który prowadzi własny gabinet, pracuje wyłącznie na swój rachunek, zatem dokłada wszelkich starań, by jakość świadczonych usług była wysoka, a pacjenci zadowoleni.

Centrum stomatologiczne, czyli rzecz o dużych przychodniach

Centra stomatologiczne to prywatne placówki, które gromadzą lekarzy różnych specjalności. Centrum stomatologiczne prowadzi rejestrację pacjentów do „zwykłego” stomatologa, ale i stomatologa dziecięcego, protetyka, ortodonty czy implantologia. Śmiało można rzecz, że oferta takiej placówki obejmuje niemal wszystkie usługi związane z leczeniem schorzeń występujących w obrębie zębów, żuchwy i szczęki. Znajdują się wśród nich także drobne zabiegi chirurgiczne.

Centrum stomatologiczne to innowacyjna placówka, w której wykorzystuje się wysokiej jakości sprzęt oraz stosuje nowoczesne metody leczenia. Niewątpliwą zaletą takich palcówek jest także fakt, że wszelkie badania wykonywane są na miejscu. Pacjent, który wychodzi z gabinetu stomatologicznego ze skierowaniem do ortodonty, po prostu puka do sąsiednich drzwi. Specjaliści konsultują się ze sobą i wybierają najlepszą dla danego pacjenta terapię. Pacjent oszczędza dzięki temu czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *