Klinika czy mały gabinet stomatologiczny?

Wizyta u dentysty nie należy do najprzyjemniejszych spotkań, dlatego wiele osób zagląda do gabinetu tylko wówczas, gdy odczuwa dolegliwości bólowe. Nie jest to postawa godna pochwały. Kontrole stomatologiczne powinny odbywać się regularnie. Dentysta może dostrzec nawet niewielkie zmiany i zastosować leczenie, dzięki któremu unikniemy późniejszych komplikacji czy nawet utraty zęba. Tylko co lepsze – klinika czy mały gabinet stomatologiczny?

Klinika czy mały gabinet stomatologiczny?

Mały gabinet stomatologiczny

Małe gabinety otwierane są często w budynkach mieszkalnych. Zwykle składają z kilku niewielkich pomieszczeń, czyli poczekalni, właściwego gabinetu (gabinetów) i toalety. Takie gabinety prowadzone są przez osoby prywatne, czyli jednego czy dwóch dentystów, którzy pracują „na swoim”. Wizyta w takim miejscu należy do dość przyjemnych – spokój, cisza, przyjemna atmosfera. Kolejki nie są zbyt duże, jako że niewielka poczekalnia nie pomieści wielu osób. Niestety, tym samym ustalane terminy wizyt mogą być dość odległe, gdyż jeden dentysta nie przyjmie w ciągu dnia znacznej liczby pacjentów.

Klinika stomatologiczna

Nowoczesne kliniki stomatologiczne to miejsca zrzeszające wielu lekarzy specjalistów. W jednym miejscu możemy odwiedzić dentystę, zrobić zdjęcie rentgenowskie, założyć aparat ortodontyczny czy wykonać protezę zębową. To znaczna oszczędność czasu pacjentów. Kliniki dysponują specjalistycznym sprzętem i są otwarte na nowinki technologiczne. Sprawnie działa także system rejestracji pacjentów, gdyż zajmuje się tym konkretny pracownik, a nie ten sam dentysta, który wykonuje zabieg. Poczekalnie są przestronne i wyposażone w szereg udogodnień dla pacjentów. Niestety nie ze wszystkich można skorzystać, ponieważ pacjentów w poczekalni jest zwykle wielu.

Klinika czy mały gabinet stomatologiczny? Jakimi kryteriami zwykle kierują się pacjenci?

W przypadku dentystów podstawowym kryterium jest lokalizacja gabinetu oraz cennik. Jeśli zaś szukamy pokrewnych specjalistów (ortodonta, protetyk) kierujemy się opiniami znajomych oraz recenzjami zamieszczonymi w Internecie. Ilość oferowanych usług ma znaczenie, o ile potrzebujemy czegoś więcej niż tradycyjnej kontroli uzębienia. Wybieramy przede wszystkim lekarzy, u których poprzednia wizyta przebiegła miło i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *