Nici dentystyczne – podstawowe informacje

Nici dentystyczne – dlaczego i dla kogo

Higiena jamy ustnej i mycie zębów są bardzo ważnym elementem zachowania zdrowia i zdrowego stylu życia. Dlaczego? Mimo, ze odpowiedź wydaje się niezwykle prosta warto jednak poświęcić  chwilę czasu na dokładniejsze wyjaśnienie znaczenia dbania o zęby dla zdrowia naszego organizmu. Prawidłowa higiena jamy ustnej połączona z regularnym myciem i nitkowaniem zębów ma naprawdę niebagatelny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. Zaniedbując mycie zębów czy regularne używanie nici dentystycznych sprawiamy, że jesteśmy bardziej narażeni na rozwój chorób jamy ustnej takich jak próchnica czy parodontoza. Tego typu choroby jeśli nie są prawidłowo leczone mogą natomiast doprowadzić do poważnych infekcji zatruwających cały organizm. Nieleczone stany zapalne zębów mogą mieć niezwykły negatywny wpływ na naszą kondycję i zdrowie.

Co ciekawe, nici dentystyczne są często traktowane po macoszemu. Z jakichś powodów dużo osób po prostu nie chce ich w ogóle stosować w swoim codziennym dbaniu o zęby. Nie należy jednak zapominać o pozytywnym wpływie nitkowania zębów. W przypadku osób, których zęby są położone bardzo blisko siebie to używanie nici dentystycznych może pomóc w skutecznym zapobieganiu rozwoju próchnicy. Nici dentystyczne pozwalają dotrzeć w miejsca i przestrzenie międzyzębowe, który w inny sposób są po prostu niedostępne. Warto zatem poważnie przemyśleć swój sposób na dbanie o zęby. Czy skupiamy się tylko na codziennym myciu zębów i zapominamy o nitkowaniu, czy stosujemy właściwe techniki mycia zębów i czy używamy właściwych produktów? Przecież nie wszystkie zęby są takie same, a każdy z nas ma inne potrzeby. Nie ma zatem jednego produktu, który jest dobry dla wszystkich.

Nici dentystyczne – praktyczne porady

W przypadku nici dentystycznych mamy także do wyboru bardzo wiele różnych rodzajów. W praktyce oznacza to, że mamy nici różnej grubości, kształtu, a także o różnych właściwościach. Mamy na przykład nici dentystyczne, które są dodatkowo nasączone miętowym płynem tak aby mogły jednocześnie oczyszczać przestrzenie międzyzębowe i odświeżać jamę ustną. Warto zatem przetestować kilka rodzajów nici zanim zdecydujemy się na ich regularne używanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *