Odpowiednie dbanie o zęby

Jak odpowiednio dbać o zęby, a jakie są złe nawyki?

Piękne zadbane zęby są niewątpliwie naszą wizytówką. Obecnie prosty, śnieżnobiały uśmiech jest jednym z atutów urody. Jak powinniśmy zatem odpowiednio dbać o zęby, żeby służyły nam jak najdłużej i zachowywały bardzo dobrą kondycje. Ponadto jakich czynności powinniśmy unikać, aby zapobiec niszczeniu się zębów. Oto kilka rad, których powinniśmy przestrzegać codziennie i wprowadzić do naszej rutyny.

Podstawą jest codzienne szczotkowanie zębów co najmniej trzy razy, czyli rano, w ciągu dnia oraz wieczorem. Niekiedy poleca się mycie zębów po każdym posiłku, jednakże nie zawsze jest to możliwe, a zwłaszcza w pracy, czy w szkole. Co do szczoteczki lepiej wybierać tą o średnim stopniu twardości. Warto pamiętać o częstym wymienianiu szczoteczki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup szczoteczki elektrycznej z wymiennymi końcówkami.

Aby odpowiednio dbać o zęby powinniśmy także regularnie nitkować zęby. Szczoteczka nie zawsze jest w stanie dotrzeć do zakamarków i szczelin pomiędzy zębami. Podstawą jest także przepłukiwanie zębów, czy to wodą, czy specjalnymi płynami do jamy ustnej. Zapewniają komfort i świeżość,a ponadto dzięki nim pozbywamy się pozostałych resztek pokarmów, nieusuniętych z pomocą szczoteczki, czy nici dentystycznej.

Jeśli chodzi o niekorzystne nawyki, które negatywnie wpływają na kondycje naszych zębów to niewątpliwie jednym z nich jest niewłaściwa dieta. Ta bogata w cukry z pewnością robi spustoszenie w jamie ustnej. Tak samo częste picie mocnych naparów herbaty, czy kawy i nieodpowiednia higiena, czyli na przykład niedokładne i zbyt krótkie mycie zębów. Tak samo źle wpływa na nasze zęby zbyt częste oraz zbyt długie rzucie gum do żucia. Powinniśmy je zatem ograniczać. Oczywiście negatywny wpływ na kondycję naszego uzębienia ma również palenie wszelkiego rodzaju wyrobów tytoniowych.

Powinniśmy odpowiednio dbać o nasze zęby, nie tylko dlatego, żeby dobrze wyglądać, zęby mają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *