Pielęgnacja protez – nowoczesna stomatologia

Pielęgnacja jamy ustnej

Jama ustna i zęby są często bagatelizowane. Stan uzębienia i jamy ustnej nie jest często traktowany tak serio jak faktycznie powinien być. Z jednej strony wynika to z faktu, że wydaje nam się, że w pielęgnacji jamy ustnej czy protez nie ma nic szczególnie trudnego lub odkrywczego, a z drugiej strony jesteśmy leniwi i nie poświęcamy czynnościom pielęgnacyjnym wystarczającej ilości czasu. Jest to niestety częsty błąd, który niestety może skutkować bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Chodzi tutaj głównie o wszystkie kwestie związane z rozwojem próchnicy, ale także z ryzykiem rozwoju stanów zapalnych, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na to jak funkcjonuje nasz cały organizm.

Co ciekawe, to właśnie pielęgnacja protez jest często bardzo bagatelizowana. Wynika to głównie z faktu, że protezy wydają się być po prostu bardzo wytrzymałe i trwałe, a co za tym idzie odnosimy mylne wrażenie, że nie musimy ich w żaden sposób pielęgnować. Sztuczność protez sprawia, że stajemy się leniwi i w ogóle nie przejmujemy się ich pielęgnacją. Niestety protezy podobnie jak nawet najlepsze implanty wymagają pielęgnacji jeśli faktycznie zależy nam na utrzymaniu ich w dobrej kondycji i w atrakcyjnym wyglądzie na stałe. Jak zatem powinna wyglądać właściwa pielęgnacja protez?

Pielęgnacja protez

Pielęgnacja protez to bardzo istotna kwestia. Jak do każdego rodzaju pielęgnacji także do pielęgnacji protez należy podchodzić z głową i rozsądkiem. Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji protez? Po pierwsze, należy zawsze mieć na uwadze fakt, że pielęgnacja protez powinna być regularna. Nie możemy skutecznie pielęgnować protez jeśli robimy to tylko od czasu do czasu i w ogóle zapominamy o jakichkolwiek pozorach regularności. Po drugie, pielęgnacja protez wymaga właściwie dobranych produktów. Nie ma mowy  o skutecznym czyszczeniu i ochronie protez jeśli stosujemy zwykłe pasty czy płyny do płukania. Jeśli faktycznie zależy nam na utrzymaniu protez w dobrej kondycji musimy zadbać o właściwe produkty. Na szczęście w sklepach lub sklepach internetowych znajdziemy szereg produktów, które są przeznaczone właśnie do pielęgnacji protez. Warto z nich skorzystać i zadbać o swój komfort i zdrowie.

W końcu pamiętajmy także o tym, że powinniśmy regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny taka by mieć pełną kontrolę nad stanem naszych wszystkich zębów, a także nad tym w jakim faktycznym stanie są nasze protezy i w ogóle cała jama ustna. Od jej stanu zależy bardzo wiele i powinniśmy o tym zawsze pamiętać, na co dzień, a nie tylko od czasu do czasu, kiedy stan naszych zębów widocznie się pogorszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *