Proste zęby

Sposoby na proste zęby

Piękne zęby to zadbane, proste i oczywiście śnieżno białe zęby. Każdy marzy o takim uśmiechu, a w dzisiejszych czasach to tak naprawdę nic trudnego do osiągnięcia. Niestety wiele osób ma kłopoty z zębami już od młodości, wyrastają koślawe, u innych krzywizny pojawiają się dopiero w momencie pojawiania się zębów mądrości, wielu nie przepada także za wadą taką, jak diastema. Dzisiaj każdy może sobie pozwolić na korektę zębów, gdyż istnieją rozmaite sposoby na proste zęby.

Najlepszym sposobem na równe zęby jest zdecydowanie się na aparat ortodontyczny stały.

Obecnie mamy do wyboru różnorodne możliwości i możemy zdecydować się na aparat mniej widoczny i bardziej dyskretny, na przykład ceramiczny. Wielu młodych ludzi decyduje się na aparat widoczny z kolorowymi gumkami. Jest to już kwestia gustu i indywidualne preferencje. Pamiętać trzeba jednak o odpowiedniej higienie w przypadku aparatu ortodontycznego stałego. Ponadto mamy obecnie także możliwość założenia w gabinecie stomatologicznym, czy ortodontycznym aparatu tak zwanego incognito, nie widocznego po stronie frontowej zębów. Aparat ten jest ukryty i umieszczony z drugiej strony zębów. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą decydować się na widoczny aparat.

Jeszcze innym sposobem na proste zęby są specjalne aparaty w postaci tak zwanej szyny, które możemy zdejmować do jedzenia. Ten sposób jest może bardziej czasochłonny, ale równie efektywny i idealny dla osób, które nie chcą przyznawać się do faktu korekty swoich zębów. Innym nieco bardziej skomplikowanym sposobem na proste zęby może być tak zwany ortolifting. Jest mniej widoczny, ale nosimy go na stałe, tak jak w przypadku stałych aparatów. Może on dokonać naprawdę rewolucji w naszym uśmiechu i nawet poprawić wyraz twarzy na pogodniejszy. W przypadku diastem i wad wynikających na przykład z asymetrycznego kształtu zębów, bądź powypadkowe ukruszenia zębów, idealnym sposobem na poprawę wyglądu jest założenie tak zwanych licówek.

Sposobów na proste zęby jak się okazuje jest naprawdę wiele. Zęby możemy prostować na rozmaite sposoby niezależnie od wieku w jakim jesteśmy, a także ze względu na zaawansowanie wad uzębienia. Dzisiaj wszystko jest możliwe do skorygowania, potrzebne są jedynie chęci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *