Przebarwienia zębów – jaka jest przyczyna

Przebarwienia zębów – główne przyczyny

Przebarwienia zębów to problem, z którym zmaga się naprawdę wiele osób. Jest to problem duży ponieważ ma naprawdę istotny wpływ na to jak wyglądamy. To właśnie przebarwienia zębów powodują, że często wyglądamy na starszych niż w rzeczywistości. Żółte żeby to nieprzyjemny widok i dlatego warto dokładnie wiedzieć z czego wynikają przebarwienia i jak z nimi skutecznie walczyć. Do głównych przyczyn przebarwień należy przede wszystkim dieta. Paradoksalnie, często tak zwana zdrowa dieta bazująca na dużej ilości owoców i warzyw powoduje przebarwienia. O czym warto wiedzieć?

Papierosy i tytoń to jedna z głównych przyczyn żółtych zębów. Regularne palenie powoduje powstawanie żółtego osadu i przebarwień. Kolejni winowajcy to kawa i herbata. Oba te napoje powodują powstawanie przebarwień. Negatywny wpływ kawy można nieco złagodzić jeśli dodamy do niej mleko. Herbata to jednak trudniejsza sprawa. Co ciekawe, winne są w zasadzie wszystkie rodzaje herbaty, nie tylko czarna. Z napojów czerwone wino także może powodować powstawanie przebarwień. Kwas zawarty w winie dodatkowo ma negatywny wpływ na szkliwo. Pozostają jeszcze typowe dla zdrowej diety owoce i warzywa. Między innymi buraczki i jagody są odpowiedzialne za powstawanie przebarwień.

Przebarwienia zębów – sposoby zapobiegania

Jak w takiej sytuacji walczyć z przebarwieniami zębów? Aby im skutecznie zapobiegać warto pamiętać o kilku podstawowych czynnościach i regularnie wcielać je w życie. Po pierwsze, po każdym posiłku należy dokładnie umyć zęby. W przypadku posiłków kwaśnych należy jednak pamiętać, aby odczekać co najmniej 15 minut przed myciem zębów, aby ich nie uszkodzić. Należy także używać specjalnej pasty do zębów z odpowiednim składem, który pomoże w usunięciu osadu i dodatkowo wybieli zęby. Można także pomyśleć o regularnym nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych oraz piciu napojów, które powodują powstawanie przebarwień przez słomkę. Dzięki wcieleniu tych wszystkich czynności w życie możliwe będzie skuteczne ograniczenie powstawania osadów i przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *