Stomatologia estetyczna Bielsko

W trosce o piękny uśmiech – stomatologia estetyczna Bielsko

Nie każdy został obdarowany przez naturę pięknym uśmiechem. Dla tych, którzy nie są zadowoleni z wyglądu uzębienia, wypracowano szereg rozwiązań, które poprawią estetykę całej twarzy, a zarazem komfort życia pacjenta. Stomatologia estetyczna Bielsko pomoże cieszyć się równym, śnieżnobiałym uśmiechem.

Stomatologia estetyczna Bielsko i jej zadania

Salonów stomatologicznych w Bielsku, jak i każdym innym mieście nie brakuje. Coraz chętniej chodzimy do dentysty i coraz większą wagę przywiązujemy do troski o ładny i zdrowy uśmiech. Stomatologia estetyczna może pomóc go wypracować. Uśmiech jest tym, co dodaje pewności siebie i wpływa na pozytywny odbiór naszej osoby. Dlatego warto w niego zainwestować – uzupełnić braki w uzębieniu, poprawić kształt zębów i zmienić ich kolor.

Jakie działy wchodzą w skład stomatologii estetycznej?

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wrodzonych i nabytych wad zgryzu. Noszenie aparatu ortodontycznego dawno przestało być powodem do wstydu. Dziś jest raczej powodem do dumy – jesteśmy dumni z tego, że dbamy o zęby, inwestujemy w siebie.

Protetyka

Współczesne protezy zębowe tworzone są z troską o każdy szczegół. Proteza musi być idealnie dopasowana, trwała i ładna. Osoby postronne nie powinny rozpoznać, że dana osoba nosi protezę czy mostek protetyczny.

Stomatologia estetyczna Bielsko to także licówki, korony protetyczne i wypełnienia inlay/onlay. Licówki to cienkie płatki porcelany przyklejane do zewnętrznej strony zęba. Zasłaniają brzydki, chory lub nierówny ząb i doskonale współgrają z pozostałymi zębami w łuku. Licówki kamuflują niedoskonałości i poprawiają estetykę uśmiechu.

Korony protetyczne działają na podobnej zasadzie, również przykrywają ząb z tą różnicą, że całkowicie. Stosowane są w przypadku dużych uszkodzeń zębów, kiedy nie ma możliwości przyklejenia licówek. Korony protetyczne w pewien sposób odtwarzają ząb. Ich kolor dostosowywany jest do koloru zębów pacjenta.

W tym punkcie warto wspomnieć również o wypełnieniach inlay/onlay, stanowiących alternatywę dla wypełnień tradycyjnych. Wypełnienie inlay/onlay jest trwałe, estetyczne i praktycznie niezauważalne – stwarza efekt, jakby ząb nigdy nie był chory i borowany. Odtwarza anatomiczną strukturę zęba.

Wybielanie

Kolor uśmiechu zależy przede wszystkim od koloru kości. Oczywiście pielęgnacja ma duże znaczenie, bo niemyte zęby robią się po prostu żółte. Osoby, które chciałaby pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem, mogą próbować past czy pasków wybielających, jednak najlepsze efekty daje zabieg wykonany przez stomatologa. Stomatologia estetyczna Bielsko wypracowała wiele skutecznych metod wybielania zębów, ale najwięcej mówi się o wybielającej lampie oraz nakładanych na noc nakładkach z żelem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *