Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – cena za specjalistyczne zabiegi a koszt wybielania metodami domowymi

Kolor zębów zależy przede wszystkim od koloru kości, ale odpowiednia higiena i pielęgnacja jamy ustnej również mają niemałe znaczenie. Do pielęgnacji tej można włączyć naturalne metody, które pomogą rozjaśnić uśmiech. Innym rozwiązaniem jest profesjonalne wybielanie zębów – cena za nie wcale nie musi być wysoka.

Naturalne wybielanie zębów – cena

Mycie zębów pastą wybielającą nie jest może domową metodą wybielania zębów, ale z pewnością naturalną w tym sensie, że normalną, codzienną. Pasty wybielające są zwykle nieco droższe od zwykłych i w jakimś stopniu rzeczywiście pomagają zwalczyć uporczywy osad oraz przebarwienia, ale nie zdziałają cudów. Dlatego do pielęgnacji warto włączyć inne, znane od lat sposoby.

Mycie zębów solą kuchenną

Śnieżnobiały uśmiech pozwoli uzyskać sól kuchenna. Kiedyś właśnie w ten sposób myto zęby – z soli i wody tworzono mieszankę, papkę, którą następnie szorowano zęby. Metoda ta jest całkiem skuteczna, ale nie powinna być stosowana zbyt często, gdyż kryształki soli mogą zetrzeć szkliwo. Z solą należy również uważać w momencie, gdy w jamy ustnej toczy się stan zapalny, występują afty i inne drobne urazy – sól podrażni zranione miejsca.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań w gospodarstwie domowym, m.in. pomaga czyścić powierzchnie i neutralizować brzydkie zapachy. W przypadku zębów również może zdziałać cuda, ale należy uważać, by nie przesadzić z ilością sody, ani częstotliwością wykonywania zabiegu, gdyż może dojść do trwałego uszkodzenia szkliwa. Sodę rozpuszczamy w wodzie i powstałą papkę nakładamy na zęby. Czekamy chwilę, przy czy nie bagatelizujemy żadnych niepokojących objawów, gdyż zbyt długi kontakt zębów z sodą może wywołać ich nadwrażliwość.

Profesjonalne wybielanie zębów – cena

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym może przebiegać na wiele sposobów. Istnieje kilka metod wybielania zębów – dobiera się je w zależności od potrzeb pacjentów, stanu uzębienia, jak i możliwości finansowych. Jednak niezależnie od wybranej metody, efekty pojawiają się natychmiast i są długotrwałe. Poza tym wybielanie pod kontrolą specjalistów jest całkowicie bezpieczne. Natomiast nierozważne stosowanie metod domowych może być fatalne w skutkach.

Warto wiedzieć, że profesjonalne wybielanie zębów – cena zabiegu – nie jest wcale aż takie drogie. Jeśli zamiast tego chcielibyśmy wyposażyć się w pasty wybielające, stale powtarzać ryzykowne domowe zabiegi, a i tak efekt byłby mizerny, zdecydowanie korzystniej wypada wybielanie w gabinecie dentystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *