Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – moda czy konieczność?

Obserwując gwiazdy kina i sceny muzycznej zauważamy nietuzinkowe stylizacje, perfekcyjne fryzury, modne dodatki i śnieżnobiały uśmiech. Niekiedy chcielibyśmy być tak bogaci i tak idealni jak nasi idole, ale zwykle nie jest to możliwe. Nie mamy takich talentów i tym samym takich zarobków. Nie oznacza to jednak, że nasz sposób bycia i ubiór muszą być nudne, a uśmiech zupełnie niehollywoodzki. Wybielanie zębów zdecydowanie nie jest dziś kosztownym zabiegiem zarezerwowanym dla elit.

Wybielanie zębów – zabieg dla każdego

Wybielanie zębów stało się modne. Zdrowe, równe i białe zęby dodają uroku i przyciągają spojrzenia. Niegdyś o zęby nie dbano tak mocno, jak obecnie. Uznawano, że nie da się poprawić ich wyglądu, albo, że jest to niezwykle kosztowne, a przy tym bolesne. Rzeczywiście, pierwsze dni po założeniu aparatu ortodontycznego nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie jest to ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Wybielanie zębów również nie boli, chyba że używamy zbyt silnego środka, albo wybielamy zęby, które są w złym stanie.

Zabieg wybielania zębów może wykonać każdy, kto ma na to ochotę. Każdy, kto uważa, że jego naturalny kolor zębów nie wygląda najlepiej, albo nie pasuje do odcienia ulubionej pomadki. Każdy, komu biały uśmiech dodaje pewności siebie.

Wybielanie zębów – wskazania do wykonania zabiegu

Istnieją sytuacje, w których wybielanie zębów jest wskazane. To już nie tylko zachcianka, którą możemy spełnić, gdy nie podoba się nam odcień naszych zębów. Niekiedy zabieg wybielania zębów naprawdę może uratować uśmiech i sprawić, że osoba, która dotychczas zasłaniała usta ręką, w końcu zacznie się spontanicznie śmiać i rozmawiać.

Wybielanie zębów może być koniecznie, gdy ząb lub kilka zębów ściemniało w wyniku leczenia kanałowego. Najgorzej, gdy są to zęby przednie. Sine jedynki i dwójki bardzo rzucają się w oczy. Niestety nie każdy wie, że nie są objawem postępującej próchnicy, a jedynie jednym z możliwych skutków leczenia kanałowego.

Na zabieg wybielania zębów decydują się często również ci, którzy noszą korony lub mosty protetyczne. Kiedyś ich koronki zostały idealnie dobrane pod kolor naturalnego uzębienia, jednak z biegiem lat zęby mogły stać się ciemniejsze, mogły też pojawić się przebarwienia. Wówczas wyraźnie widać, że koronka wyróżnia się na tle naturalnych zębów, gdyż jest znacznie bledsza. Oczywiście można ją wymienić, ale często bardziej opłacalnym zabiegiem będzie wybielanie zębów. Nie dość, że kolor się wyrówna, to pacjent zyska śnieżnobiały uśmiech wolny od wszelkich przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *